4 Ekim 2022 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tepebaşı Belediyesinde Sözleşme Görüşmeleri Tıkandı: Ara Bulucu Devrede

Tepebaşı Belediyesi çalışanları ile yapılan Toplu İş Görüşmesi sözleşmelerinden ortak noktada buluşumaladır. 60 günlük sürenin geçmesi nedeniyle Ara Bulucuya devreye giriyor. Sözleşmeler sırasında işçi tarafının taleplerine belediye tarafından olumlu yanıt verilmedi. Taban ücret, yemek, yıllık kıdem, ikramiye, yakıt yardımı gibi kalemlerde işcilerin taleplerine karşılık belediye tarafından beklentinin çok altında verilmek istenenler nedeniyle görüşmeler sonuçlanamadı. 

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Genel-İŞ sendikası üyelerini kapsayan Toplu İş Sözleşme (TİS) görüşmelerinden yine bir sonuç elde edilemediği bildirildi.

İstikbal gazetesinde yer alan bilgilere göre: bir süre önce Tepebaşı Belediyesi Anonim Şirketi (AŞ) ile masaya oturan Genel-İş Sendikası yöneticileri, masadan eli boş kalktı.

Ücret başta olmak üzere diğer sosyal haklar konusunda işverene sundukları tekliften olumlu bir yanıt alamadıklarını belirten Sendika Şube Başkanı Günay Ayaz, hafta başında son kez işveren ile bir araya geleceklerini söyledi.
Başkan Ayaz "Talep ettiğimiz ücret artışı konusunda anlaşamıyoruz. Bazı haklarımızın da iyileştirilmesini çalışanlara yönelik kolaylık sağlanmasını istiyoruz. Yine bu taleplerimizde uzlaşamıyoruz. Son toplantıda da sonuç alınmazsa arabulucuya başvurulacak" diye açıklamada bulundu.

Tepebaşı Belediye A.Ş ile bir sureden beri devam eden Toplu İş Sözleşme görüşmeleri tamamen tıkandı.Son yapılan toplantıda yine anlaşma sağlanamadı.Devreye bundan böyle arabulucu girecek. Görüşmeler arabulucu sayesinde devam edecek.

 
Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Güncel Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev