15 Ağustos 2022 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sporcularımızdan Avrupa Üniversite Oyunları’nda 47 Madalya

Sporcularımızdan Avrupa Üniversite Oyunları’nda 47 Madalya
  • 4 Ağustos 2022 Perşembe
  • 335 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Üniversite Oyunları'nda 22 altın, 19 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 47 madalya kazanarak rekor kıran sporcuları kutladı.

 Polonya’nın Lodz kentinde Avrupa Üniversite Sporları Birliği (EUSA) tarafından düzenlenen  Avrupa Üniversite Oyunları'nda, 22 altın, 19 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 47 madalya kazanarak  rekor kıran genç sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

228 üniversitenin katılımıyla Polonya’da   gerçekleşen ve 15 branşta mücadele ettiğimiz  Avrupa Üniversite Oyunları’nda 22 altın, 19 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 47 madalya kazanarak güzel bir başarıya imza attık. 2018 yılında düzenlenen organizasyona göre başarısını ikiye katlayarak rekor kıran genç sporcu kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum. Genç yaşta aldıkları bu başarıların katlanarak artacağına inancım tam. Bu yolda sizlere destek olan başta aileleriniz ve antrenörleriniz olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

 Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev