4 Ekim 2022 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinde Hibe Ödemeleri Devam Ediyor

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Proje Tutarı 2.493.550 TL olan başvuruların İl Proje Değerlendirme Komisyonu ve Merkezi Değerlendirme Komisyonunca uygun görülerek Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından İl Müdürlüğümüze bildirilen Nihai listede yer alan yatırımcılar ile 26-31 Haziran tarihlerinde sözleşme imzalanmıştı.

İlimizden yapılan başvurularda 20 Proje Kabul edilmiş, 16 Yatırımcı ile sözleşme imzalanmış, Daha sonra 2 yatırımcının sözleşmesi iptal edilmiş ve kalan 14 yatırımcıdan şu ana kadar 8 yatırımcı projesini tamamlamıştır.

Projelerini tamamlayan ve projeleri kapsamında hayvan alımlarını yapan 4 Küçükbaş ve 2 Büyükbaş toplam 6 üreticimize bugüne kadar 597.095,15 TL. Hibe ödemesi yapılmıştır. Projelerini tamamlayarak hayvan alımlarını tamamlayan 1 Küçükbaş ve 1 Büyükbaş hayvan üreticimize ise 12.08.2022 tarihinde toplam 200.000,00 TL hibe ödemesi daha yapılacak olup, bugüne kadar hibe ödemesi tutarı 797.095,15 TL olacaktır.

Sözleşme imzalayan diğer üreticilerimizin ise proje kapsamında hayvan alımları devam etmekte olup, projelerini tamamlayan üreticilerimize İl Müdürlüğümüz personelince yapılan kontroller sonrasında hibe ödemesi yapılmaya devam edilecektir.Gönderen: journal

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Ekonomi Haberleri

Eskişehir Öğrenci Apartları, Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Günlük Kiralık Ev

Espark Karşısı Günlük Kiralık Ev